Fotbal / FCM Bacău – FC Snagov 2-4

FCM Bacău pare că se află într-o nouă degringoladă după cea legată de desfiinţare, în aceste zile reuşind „performanţa” să încaseze 8 goluri în două meciuri disputate miercuri (cu Petrolul Ploieşti) şi sâmbătă (cu FC Snagov). Primul gol al întâlnirii cu FC Snagov a fost înscris de oaspeţi în minutul 21, când G. Ene a marcat în urma unei acţiuni personale, şutând la colţul lung de la 18 metri. Două minute mai târziu Viorel Dinu I trimite în faţa porţii până la Viorel Dinu II, iar atacantul finalizează din şase metri. Surprinzător după aspectul jocului, dar băcăuanii reuşesc să egaleze prin două goluri înscrise în minutele 31 (Doboş) şi 34 (Răduţoiu). Perioada norocoasă a gazdelor continuă şi Manea reuşeşte să apere şutul lui Rădulescu, în urma unei lovituri de la 11 metri, acordată după un fault în careu. Oaspeţii stăpânesc în mare măsură jocul şi inevitabilul se produce 2-3 în minutul 67, când Rădulescu marchează cu capul din interioriul careului băcăuan, iar în minutul 70 urmează un nou  gol al oaspeţilor, când Gigel Ene face dubla cu un şut plasat de la marginea careului.

FCM Bacău: Manea – Mihălăchioaie, Adăscăliţei, Carnariu (68 Cojocaru), Dobârceanu – Răduţoiu (79 Marchiş), Taban, Spiridon, Doboş – I. Radu, Vraciu (57 Boboc) Antrenor: Gheorghe Poenaru

FC Snagov: Irimia – Al. David, Zeciu, Voicu, Florea – A. Radu (86 Balauru), Petrea (62 R. Iancu), G. Ene, V. Dinu I – V. Dinu II (82 Petrescu), Rădulescu Antrenor: Cristian Ţermure

Arbitru: Claudiu Ştefănuţi (Năsăud). Asistenţi: Dragoş Vlad, Petruţa Iugulescu (ambii din Târgovişte).